Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Bulls Masters First Grade Competition 20 29 Feb 20
7 Mar 20
Redlands
116 JJ Peirson 26  A Watterson 4/22 PG Dooley 2/22 RD Tazelaar 2/30
and 72  PG Dooley 3/1 BL Edwards 3/18 RD Tazelaar 3/19
def by Western Suburbs
7/120(dec) J Sippel 42* I Snell 36  JJ Bazley 3/48 J Arnold 2/29 JS Stimpson 2/43
and 1/69 I Snell 28* B Smith 28  
EGW Wood Reserve (Peter Burge Oval) 
Alan Pettigrew Shield [2nd] 20 29 Feb 20
7 Mar 20
Western Suburbs
68  BJ Stewart 5/17 CG Weier 2/7 BK Long 2/14
and 7/155 TS Pappalardo 32* ZJ Beveridge 28 C Bell 27  J Sumner 2/31 BJ Stewart 2/47
def by Redlands
207 CM French 71 MW Drennan 48 LL Honan 34  ZJ Beveridge 5/69 DJ Murphy 3/73 L Penn 2/26
Graceville Memorial Park (Oval 1 - Turf) 
The Lord's Taverners Competition GF 1 Dec 19 Redlands
10/184 K McClean 71 LF Davies 49  C Murray 3/34 L Hatherell 3/44 D Linning 2/35
def by Wynnum/Manly
258 L Hatherell 67 V Periyapperuma 47 T Gossett 40  JT Pullar 3/37 LF Davies 2/30 J Dunne 2/53
Allan Border Field 
Norm McMahon Shield [3rd] SF 14 Mar 20
15 Mar 20
Northern Suburbs
338 HP Murray 132* EP Backstrom 52 R Sela 43 AW Thompson 28  RA Ballarino 5/114 JG Thompson 4/71
drew Redlands
8/208 C Holdsworth 79 R Burger 46  GC Rushton 3/41 BD Ilott 3/65 EP Backstrom 2/39
Shaw Park (Alan Pettigrew Oval) 
Bob Spence Shield [4th] GF 21 Mar 20
22 Mar 20
28 Mar 20
29 Mar 20
Northern Suburbs
drew Redlands
 
Roy Tanner Shield [5th] SF 19 Jan 20 South Brisbane
125 A Joby 43* O Lunt 25  S Beu 4/30 RC Wijeyeratne 3/20
def by Redlands
8/162 WM Todman 48* J Hutchinson 27  
Fehlberg Park (Norman Gray Oval) 
Roy Tanner Shield [5th] SF 14 Mar 20
15 Mar 20
Wynnum/Manly
4/124(cc) H Sealey 35 BA Watts 33 K Maguire 29*  
v Redlands
128 Z Maguire 33* JD Kersey 26  JD Muller 4/32 H Sealey 3/27
Moreton Bay Sports and Recreation Club (Bill Albury Oval) 
WEP Harris Shield [6th] 13 29 Feb 20
7 Mar 20
Redlands [1]
224 M Catlow-Elliott 88 BG Stuart 34  L Morgan 3/64 B D'Souza 2/19 OR Dickinson 2/35 C Forrester 2/42
def University of Queensland
165 RP Dallavecchia 32 JA Bradley 28 M Meegama 27 B D'Souza 27*  BG Stuart 3/13 BJ Slater 3/40 J Kildey 2/29 E Catlow-Elliott 2/36
and 3/176 RP Dallavecchia 67* B D'Souza 52 OR Dickinson 29  
EGW Wood Reserve (Ron Field Oval) 
WEP Harris Shield [6th] 13 29 Feb 20
7 Mar 20
Sandgate - Redcliffe
281 MJ Ramsay 75 JE White 48* B Sweeney 32  BC Lockwood 5/87 SM Lloyd 3/73 SA Butters 2/32
def Redlands [2]
78 SS Love 25  HL Drummond-Hills 5/7 JM Whitehead 2/22
and 8/113 RS Short 65*  HL Drummond-Hills 5/19 M Gordon 2/5
Sandgate Redcliffe District Cricket Club (Dixon Oval) 
Jodie Fields Shield 18 1 Mar 20 Redlands
52  S Vernyik 4/4 E Schabe 3/6
def by South Brisbane
1/53  
EGW Wood Reserve (Fred Kratzmann Oval) 
Over 40's GF 8 Mar 20 Ipswich / Logan
3/62  
def Redlands
59  M Sharrad 3/6 D Richardson 3/6 D Mitchell 2/4
Ivor Marsden Memorial Park (Baxter Oval) 
A3 North 10 4 Jan 20 Peninsula
1/85 A Dobson 53*  
def Redlands
83  S Grewal 3/9 J Johnson 2/14
Filmer Park () 
Club Championship Amendments 1 5 Oct 19 Redlands
def by Gold Coast
 

Twitter

Facebook